Zastosowanie stolarki aluminiowej w wykonawstwie ogrodów zimowych

Przez Sierpień 18, 2021 Blog
zimowy ogród

Stolarka aluminiowa znajduje szereg zastosowań we współczesnym budownictwie. Zobaczymy ją w nowoczesnych biurowcach, punktach handlowych i usługowych, na lotniskach dworcach kolejowych, a coraz częściej również w prywatnych domach jednorodzinnych. Szczególną popularnością cieszy się w wykonawstwie przydomowych ogrodów zimowych. Dlaczego to właśnie ten materiał jest najlepszym wyborem w tej sytuacji? Przekonajmy się!

Zalety elementów aluminiowych

Najważniejszą zaletą aluminium jest bezsprzecznie antykorozyjność tego materiału. Ogrody zimowe narażone są na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych przez cały rok – muszą cierpliwie znosić deszcze, śniegi, grady i mrozy. Zastosowanie aluminium do budowy ogrodu gwarantuje, że posłuży on rodzinie przez długie lata. Warto wspomnieć również o tym, że aluminium nie wymaga specjalnej konserwacji (w przeciwieństwie np. do drewna), a do tego łatwo utrzymać je w czystości. Elementy aluminiowe charakteryzują się też dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają działaniu owadów, bakterii, pleśni, czy mchu. Do tego wszystkiego aluminium cechuje się niską wagą, co sprawia, że ogród zimowy można wybudować z prefabrykowanych elementów dosłownie w ciągu dnia (doliczając czas potrzebny na wykonanie pod niego fundamentów). Krótko mówiąc, aluminium jest najbardziej praktycznym wyborem.

Czym wypełnia się aluminiowe szkielety ogrodów?

Aluminium świetnie komponuje się z większością materiałów budowlanych. Najwięcej osób decyduje się na wypełnienie aluminiowej konstrukcji przeszkleniami, by do zimowego ogrodu wpadało jak najwięcej światła w ciągu dnia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by szkielet wypełnić płytami pół-przeziernymi, lub całkowicie nieprzeziernymi w dowolnej jego części. Dzięki temu można stworzyć przyjazne miejsce dla domowników, które zapewni im dyskrecję podczas odpoczynku w ogrodzie. Dowolność w doborze materiałów sprawia też, że zawsze udaje się dopasować wygląd ogrodu do bryły domu tak, by komponowały się w jedną, harmonijną całość.