Spełniamy marzenie o własnym ogrodzie zimowym. Od czego zacząć?

Przez Grudzień 23, 2020 Kwiecień 8th, 2021 Blog
zimowy ogród

Marzysz o własnym ogrodzie zimowym? Warto spełnić to marzenie, ponieważ prywatna oranżeria to idealna przestrzeń do wypoczynku, spotkań towarzyskich, ćwiczeń fizycznych, uprawy roślin, a nawet pracy. Urok takiej przestrzeni jest bezdyskusyjny. Szklana przybudówka zapewnia dostęp do naturalnego światła słonecznego, które najkorzystniej wpływa na samopoczucie. W zimowym ogrodzie można z niego korzystać bez żadnych ograniczeń przez cały rok — również w sezonie jesienno-zimowym.

Budowa ogrodu zimowego — jak zaplanować całe przedsięwzięcie?

  1. Zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Na początku warto dokładnie określić swoje potrzeby. Zastanów się, do jakich celów będziesz wykorzystywać swój ogród zimowy i jakie funkcje będzie on spełniał. Czy wystarczy ci niewielki, zadaszony i oszklony taras, czy też może pragniesz stworzyć duże, dodatkowe pomieszczenie? Spróbuj dokładnie wyznaczyć priorytety, gdyż dzięki temu projektanci będą mogli precyzyjniej wcielić twoje marzenia w życie.

  2. Przelicz, jakimi funduszami dysponujesz na budowę ogrodu zimowego. Wbrew pozorom budowa ogrodu zimowego nie musi pochłonąć całych twoich oszczędności. Można zrealizować bardzo ciekawe projekty nawet przy ograniczonym budżecie. Dlatego bardzo ważne jest, aby oszacować, ile środków planujesz przeznaczyć na całą inwestycję. W ten sposób projektant zaproponuje ci rozwiązania, które będą dostosowane zarówno do twoich potrzeb, jak i budżetu.

  3. Wybierz odpowiedniego wykonawcę. Tak naprawdę to jedna z najważniejszych decyzji, jaką będzie trzeba podjąć. Każdemu zależy na tym, aby cała inwestycja przebiegła profesjonalnie, bezproblemowo i zgodnie z planem. Oczekujemy kompleksowego wsparcia na etapie projektowania ogrodu, jak również późniejszego fachowego montażu. Dlatego też warto nawiązać współpracę z firmą, która specjalizuje się w tego rodzaju przedsięwzięciach i ma stosowne doświadczenie. Ważne jest, aby wykonawcy pracowali z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów i wykorzystywali zaawansowane technologie, które pozwalają na tworzenie ogrodów zimowych nie tylko wyjątkowo estetycznych, ale również solidnych i trwałych. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. DARO Ogrody Zimowe ma na swoim koncie wiele pomyślnie zrealizowanych projektów, które zachwycają swoją funkcjonalnością i walorami wizualnymi.

  4. Budowa ogrodu zimowego — z pozwoleniem czy bez? Przed budową ogrodu zimowego będzie trzeba dopełnić kilka kwestii formalnych. Jeśli zdecydujesz się na konstrukcję, której powierzchnia nie będzie przekraczać 35 m², nie potrzebujesz pozwolenia. Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami na powierzchni 500 m² można zbudować bez pozwolenia dwie konstrukcje, przy czym powierzchnia każdej z nich nie powinna przekraczać 35 m². Do rozpoczęcia prac wystarczy jedynie dokonać zgłoszenia w urzędzie gminy lub starostwie powiatowym. Najczęściej ogród dobudowywany jest do istniejącego już budynku. W nowo powstających obiektach warto zaplanować go wraz z budową domu.